close
loading

POWŁOKI CERAMICZNE

Zabezpieczenie lakieru i efekt WOW ....

Czy warto zabezpieczyć samochód ceramiczną powłoką ochronną?

 

Każdy właściciel samochodu, który regularnie dba o swoje auto wie, że utrzymanie lakieru w idealnym stanie nie jest łatwym zadaniem. Rysy, niewielkie uszkodzenia mechaniczne, osady z soli drogowej, zmatowienie lakieru od promieni słonecznych, a także inne niekorzystne warunki powodują, ze z czasem wygląd auta ulega znacznemu pogorszeniu. Jednym ze sposobów aby temu zapobiec jest aplikacja powłoki ceramicznej i o tym właśnie będzie nasz dzisiejszy wpis. Pokażemy Wam co możecie zyskać zabezpieczając Wasze samochody w ten sposób, wyjaśnimy jak działa powłoka ceramiczna i jak właściwie o nią dbać aby spełniała swoje zadanie przez kilka lat.

 

Właściciwe przygotowanie lakieru

 

Pewnie wiele razy czytaliście w internecie, że ceramikę nałożyć można samemu. Oczywiście można, jednak czy osiągnie się efekt choćby zbliżony do wyniku pracy studia detailingu to już inna sprawa. Pierwsza sprawa o której należy pamiętać to właściwe przygotowanie powierzchni do aplikacji powłoki. Pamiętajcie, że nie wystarczy porządne mycie bo to za mało. Samo mycie nie usunie drobinek metalu, asfaltu, smoły, kleju czy żywicy. Do tego służą odpowiednie kosmetyki samochodowe, które usuną wszelkie zanieczyszczenia. Wszystkie niezbędne produkty znajdziecie w naszym sklepie - porady i pomoc we właściwym wyborze otrzymacie gratis :)

 

Po właściwym przygotowaniu lakieru czas na małe polerowanie. W tym miejscu pojawiają się pierwsze różnice w cenie za położenie ceramiki. W zależności od stanu lakieru i czasu jaki trzeba poświęcić na jego jak najlepsze przygotowanie końcowa cena będzie różna. Proces przygotowania powierzchni do aplikacji ceramiki może trwać dwie godziny przy zadbanych samochodach, a w skrajnych wypadkach i konieczności wieloetapowego polerowania nawet 3-4 dni. Stąd właśnie różnice w cenie. Dlatego też zanim ustalimy końcową cenę chcemy zobaczyć Wasze samochody. Wspólnie z Wami oglądamy auto we właściwym świetle, pokazujemy wszystkie mankamenty i określamy zakres prac. Dzięki temu nasi Klienci wiedzą za co konkretne płacą. 

 

Efekt lustra

 

Ukoronowaniem naszej pracy jest moment odbioru samochodu przez Klienta. Bardzo często pierwsze co słyszymy to "WOOOOOW" co nas niezmiernie i niezmiennie od lat cieszy :)

 

Poza licznymi zaletami powłok ceramicznych tzw. efekt lustra i szklistość to aspekty, które Klient widzi jako pierwsze. Oczywiście aby pojawiło się "lustro" trzeba lakier właściwie przygotować ( oczyszczanie / polerowanie etc. ) sama ceramika takiego efektu nie da, a nawet może uwidocznić pewne niedoskonałości. Dlatego też pamiętajcie - samo mycie i samodzielna aplikacja to za mało. Aplikacja powłoki ceramicznej to tylko ostatni z wielu kroków. 

 

A co jeśli.......

 

Jeżeli mimo wszystko zdecydujecie się na samodzielną aplikację ceramiki to pamiętajcie o jej dokładnym dotarciu. Dokładnie sprawdźcie samochód czy nie pozostała żadna niedotarta plamka bo później usunięcie jej nie będzie już takie proste. Po kilku/kilkunastu godzinach od położenia ceramiki preparat zasycha - sprawdźcie czas wiązania na butelce. Czy da się poprawić taki błąd? Da się - oczywiście im wcześniej tym lepiej. Nawet więc jeśli próbowaliście samodzielne położyć ceramikę i przytrafił się Wam taki błąd to dajcie znać i wpadnijcie do nas - w miarę możliwości pomożemy :)

 

Pozostałe zalety ceramiki

 

Poza aspektami wizualnymi powłoka ceramiczna pełni wiele funkcji ochronnych. Pierwszą z nich jest ochrona przed mikro zarysowaniami karoserii. Mówimy tutaj o niewielkich ryskach, a nie o przejechaniu po masce gwoździem :)

 

Dzięki zabezpieczeniu auta ceramiką ryski tworzą się na powłoce ochronnej a nie na lakierze !!! Podczas kontroli i przeglądu ceramiki, które powinno się przeprowadzać co kilka miesięcy odbudowujemy powstałe ubytki aby powłoka w dalszym ciągu pełniła swoje zadania.

 

Hydrofobowość to kolejna zaleta o której należy wspomnieć. Hydrofobowość to zdolność odpychania wody od karoserii. Woda spływa po aucie, dzięki temu dłużej pozostanie ono czyste. Aby efekt ten pozostał na dłużej konieczna jest właściwa pielęgnacja i używania odpowiednio dobranych kosmetyków samochodowych.

 

Zwiększona odporność na warunki atmosferyczne w tym ochrona UV, a także ochrona przed korozją i oksydacją.

 

Nie zapominajmy również o innej sprawie, a mianowicie o aspekcie finansowym przy sprzedaży auta. Użytkując auto na przykład 3 lata nie unikniemy drobnych zarysowań, nie unikniemy słońca od którego lakier staje sie wyblakły, czy działaniu innych warunków atmosferycznych, kótre również wypływają na kondycję lakieru. Zabezpieczając auto ceramiką, odpowiednio dbając i konserwując powłokę po tych umownych trzech latach auto będzie wyglądało praktycznie tak samo jak w momencie aplikacji. Utrzymanie takiego stanu z pewnością wpłynie na cenę samochodu.

 

Powłoka ceramiczna nie tylko na lakier

 

Właściwe zabezpieczenie lakieru to dużo, ale można jeszcze lepiej zadbać o swój samochód. Powłoki ceramiczne stosować można również na zewnętrzne plastiki, elementy chromowane a nawet na lampy czy na felgi i szyby samochodowe.

 

Zabezpieczenie szyb powłoką ceramiczną to nie tylko dodatkowa ochrona przez promieniami UV, ale też znaczna poprawa widoczności zwłaszcza nocą. O powłokach na szyby i ich działaniu napiszemy jednak w naszym kolejnym wpisie.

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne wpisy: